Start Archiwum Europejskie Dni Ptaków

Europejskie Dni Ptaków 2009

(materiał z 2009 roku)

 

Serdecznie zapraszamy do Lasek i Siemianic na tegoroczne Europejskie Dni Ptaków

Europejskie Dni Ptaków to od kilkunastu lat największe wydarzenie dla obserwatorów i miłośników ptaków na naszym kontynencie. W każdy, pierwszy weekend października grupy obserwatorów ptaków we wszystkich krajach Europy wychodzą na wycieczki terenowe i spacery, by obserwować trwające właśnie przeloty wielu gatunków ptaków. Imprezy te nie są przeznaczone dla badaczy ptaków i wykwalifikowanych obserwatorów, ale są one przewodnikami dla całej rzeszy ludzi, którzy zwykle się ptakami nie interesują, a chcieliby je poznać.


Co roku impreza poświęcona jest innemu gatunkowi ptaka - w tym roku (2009) jest to kwiczoł z rodziny drozdowatych.
Całą akcję koordynuje światowa federacja BirdLife International, a w Polsce jej krajowy partner - Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP).


LASKI
W Południowej Wielkopolsce regionalne obchody organizuje w tym roku Południowowielkopolska Grupa OTOP we współpracy z LZD Siemianice. Proponujemy wycieczkę terenową w sobotę 3-10-2009 po arboretum leśnym i przyległym terenie w Laskach, którą poprowadzą przewodnicy z Południowowielkopolskiej Grupy OTOP. Początek o godz. 10.00 przy Leśnym Ośrodku Naukowo-Edukacyjnym w Laskach, zakończenie w tym samym miejscu ok. godz. 13. Dla wszystkich uczestników zajęć na koniec przewidziane jest ognisko z kiełbaskami i ciepłą herbatą.

SIEMIANICE
Jednocześnie w parku w Siemianicach zostaną przeprowadzone takie same zajęcia.
Ze względów logistycznych dla tej grupy organizatorzy nie przewidują ogniska.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli i uczniów szkół Powiatu Kępińskiego i najbliższej okolicy do wzięcia czynnego udziału w organizowanych przez nas zajęciach.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 30-09-2009 r. pocztą elektroniczną na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie pod numer 062-78-264-15 lub 509 933 780.
W zgłoszeniu należy podać nazwę szkoły oraz liczbę uczestników oraz określić, którą wybrano wycieczkę (Laski czy Siemianice) .
Organizatorzy w sytuacji dużego zainteresowania realizowanym projektem zastrzegają sobie możliwość ograniczenia grup szkolnych do 10 osób.