Start Zielony Punkt Kontrolny Mistrzostwa Powiatu w BNO

WITAMY!!!!


Z przykrością informujemy, ze po zapoznaniu się z opinią Starostwa Powiatowego w Kępnie na temat zabezpieczenia Mistrzostw Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację przed ewentualnym zakażeniem SARS-COV-2 podjęto decyzję o zaniechaniu organizacji tych zawodów.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się nam wznowić tę imprezę, a zawodnicy o nas nie zapomną.

Jednocześnie zapraszamy już indywidualnie wszystkich zainteresowanych  na nasze trasy Zielonego Punktu Kontrolnego w Leśnictwach Doświadczalnych Dobrygość, Laski i Wielisławice.


Dodatkowo pragniemy poinformować, że nasi sąsiedzi - powiat wieruszowski -   postanowił stawić czoło problemowi i w dniu 17 października serdecznie zaprasza na swoje, już 21 Mistrzostwa, które odbędą się  w miejscowości Żelazo ( gmina Galewice).

Poniżej link do dokładniejszych informacjiV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w BnO


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów
Serdecznie zapraszamy na V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację. W tym roku, odbędą się na terenie Leśnictwa Doświadczalnego Dobrygość. Jeżeli lubisz przygodę z lasem, mapa i kompasem nie może Cię w dniu 27 września br zabraknąć w bloku startowym. CZEKAMY NA CIEBIE !!!!!!!!!


Więcej informacji znajdziesz w załącznikach : 


UWAGA !!!!! ORGANIZATOR WPROWADZIŁ DROBNE ZMIANY W REGULAMINIE [czytaj załącznik]


WYNIKI !!!!!!!!

wyniki wg kategorii

wyniki z międzyczasami

wyniki rywalizacji szkól powiatu kępińskiegoLista startowa

Komunikat techniczny

Broszura informacyjna

Regulamin V Otwartych Mistrzostw Powiatu Kępińskiego w BNO

Oświadczenie rodzicielskie na udział w treningu

Oświadczenie zawodnika biorącego udział w zawodach

Oświadczenie rodzicielskie na udział w zawodachIV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację


odbyły się w dniu 05 października 2018r w Różyczce. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaciętą walkę.

Szerszą relacje znajdziesz tuZ powodu nieuwzględnienia przez organizatora w regulaminie i oświadczeniach rodzicielskich europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) nie publikujemy wyników. Zainteresowanych trenerów i opiekunów poszczególnych drużyn prosimy o kontakt bezpośredni z nami, wówczas prześlemy je drogą elektroniczną.


WYNIKI RYWALIZACJI SZKÓŁ


KOMUNIKAT TECHNICZNY


Zaproszenie do udziału w biegach

Regulamin IV Otwartych Mistrzostw Powiatu Kępińskiego w BNO

Oświadczenie zawodnika biorącego udział w zawodach

Oświadczenie rodzicielskie na udział w zawodach

Oświadczenie rodzicielskie na udział w treningu


III Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację


III Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację przeszły już do historii...


Szerszą relacje znajdziesz tuWyniki:

wyniki ogólne

międzyczasy

wyniki klasyfikacji powiatowej

wyniki rywalizacji szkół powiatu kępińskiego
GALERIA ZDJĘĆ


III Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację, to już impreza cykliczna. Wszystkich miłośników przygody z lasem mapą i kompasem zapraszamy do udziału w tej imprezie. W tym roku zawody zostaną przeprowadzone w lesie Leśnictwa Smardze, w najbliższej okolicy osady, która nosi wdzięczną nazwę RÓŻYCZKA.

Starostwo Powiatowe w Kępnie

Leśny Zakład Doświadczalny Siemianice

oraz

Nadleśnictwo Syców


serdecznie zapraszają do udziału w zawodach sportowych.

Mistrzostwa odbędą się w dniu 29 września 2017r w Różyczce koło Piotrówki oraz na terenie lasów Leśnictwa Smardze. Start pierwszych zawodników nastąpi o godz. 10:00

Uczestnicy zostaną podzieleni na następujące kategorie wiekowe:

-KM 10N*    - Klasy III , IV i młodsze szkół podstawowych (roczniki 2007-2008 i młodsze)

-KM 12         - Klasy V i VI szkół podstawowych ( roczniki 2005-2006)

-KM 14         - Klasy VII szkół podstawowych oraz II gimnazjów ( roczniki 2003-2004)

-KM 16         - Klasy  III gimnazjów oraz I szkół ponadgimnazjalnych ( roczniki 2001-2002)

-KM  18       - Klasy II-IV szkół ponadgimnazjalnych ( roczniki 2000 i starsze)

-SENIOR K/M     - dla wszystkich chętnych nie będących już uczniami

O przydziale do właściwej kategorii wiekowej ostatecznie będzie decydował rocznik uczestnika.

*-Trasa dla kategorii K10N i M10N będzie wstążkowana.

Organizator zastrzega sobie prawo łączenia kategorii w przypadku małej ilości zgłoszonych uczestników.

Gospodarze zapewniają pełną, techniczną obsługę zawodów, dyplomy uczestnictwa, dla najlepszych medale i nagrody, opiekę medyczną, zaplecze sanitarne, napoje i ciepłą kiełbaskę. Zawody zostaną przeprowadzone w oparciu o elektroniczny system pomiaru czasu SPORT-IDENT. Start w zawodach jest bezpłatny. Bezwzględnie jednak obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału.

Regulamin zawodów do pobrania na stronach internetowych organizatorów ( www.lzd-siemianice.home.pl  oraz www.starostwo.kepno.pl).

Dla wszystkich tych, którzy chcieliby zapoznać się z podstawami tej dyscypliny sportowej, lub poprawić swoje umiejętności  pracownicy LZD Siemianice zorganizują dwa treningi poprzedzające Mistrzostwa.

Pierwsze odbędą  się w sobotę 16 września, a drugie 23 września.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Zbiórka przy bramie wejściowej do Arboretum w Laskach, o godz. 08:30 . Trening poprowadzą Radosław Ertel - kontakt 509 933 774,  Grzegorz Kupczak - kontakt 792 655 057 oraz Krystyna Ruda-Ertel - kontakt 509 933 780 . W zajęciach może uczestniczyć każdy, kto potwierdzi u prowadzącego swój udział  najpóźniej na dwa dni przed wyznaczonym terminem. Osoby niepełnoletnie muszą przedłożyć prowadzącemu pisemną zgodę  podpisaną przez rodzica lub opiekuna (wzór oświadczenia do pobrania na stronie internetowej LZD Siemianice).

Dodatkowe informacje na temat zawodów i BnO można znaleźć na stronie LZD Siemianice (www: lzd-siemianice.home.pl).

CZEKAMY NA CIEBIE - DO ZOBACZENIA !!!


Więcej informacji już wkrótce

 do pobrania: 

LISTY STARTOWE WG KATEGORII


KOMUNIKAT TECHNICZNY

Regulamin

Oświadczenie rodzica

Oświadczenie osoby pełnoletniej


Oświadczenie rodzicielskie na trening (plik do pobrania)

II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu Na OrientacjęmetaPo udanych i cieszących sie wręcz  ogromną frekwencją  treningach biegów na orientację wszystkim amatorom tego sportu pozostawało tylko czekać z niecierpliwością na dzień 30-09-2016r. W tym to właśnie dniu, w  Nowej Wsi, na terenie prywatnym Pana Jacka Jerczyńskiego, gdzie zlokalizowano biuro, bazę i metę zawodów oraz w kompleksie leśnym Leśnictwa Doświadczalnego Laski zostały przeprowadzone II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację. Była to już druga z kolei taka impreza zorganizowana razem przez Starostwo Powiatowe w Kępnie i Leśny Zakład Doświadczalny Siemianice.

Na liczną bo dochodzącą prawie do 200 osób grupę zgłoszonych do rywalizacji zawodników złożyli sie przedstawiciele nie tylko naszego powiatu , ale i sąsiednich województw. Szkoły, które wystawiły swoje drużyny, to: szkoły podstawowe z Lasek, Baranowa, Siemianic, Hanulina i Kierzna, gimnazja z Lasek, Mroczenia Opatowa, Ostrzeszowa (Gimn. nr 2) i Kępna (Gimn. nr 2), LO Nr I oraz ZSP nr 1 z Kępna. Rangę sportową zdarzenia podniosła obecność zawodników z uczniowskich klubów sportowych Grom Sokolniki, Junior Ochędzyn , GOK Galewice i Echo Twardogóra . Nie zabrakło też orientalistów w grupie seniorskiej. Zawodnicy w zależności od kategorii mieli do pokonania od 1,9 do ok. 5,5 km trasy, musząc jednocześnie odnaleźć i potwierdzić przy pomocy elektronicznego chipa od 6 do 13 punktów kontrolnych . Dla wielu startujących był to pierwszy w życiu kontakt z profesjonalną odsłoną tego sportu. Bez względu na wiek - najmłodsi zawodnicy z Lasek chodzą zaledwie do drugiej klasy, a najstarszy zawodnik już jakiś czas temu ukończył siedemdziesiąt lat- wszyscy startujący szczęśliwie "wyszli z lasu", a  aktywność czuwającego nad ich zdrowiem ratownika ograniczyła sie jedynie do schłodzenia nadwyrężonej stopy i wyjęcia kilku jeżynowych  kolcy.

Po stoczeniu zaciętej walki w każdej z silnie obstawionych kategorii zostali wyłonienie zwycięzcy. Dodatkowo dla zawodników z terenu naszego powiatu została przeprowadzona dodatkowa klasyfikacja zarówno indywidualna jak i pomiędzy szkołami.

Zawody odbyły sie w miłej atmosferze , przy ogromnym wsparciu pięknej wrześniowej aury. Każdy uczestnik poza wrażeniami sportowymi mógł posilić sie przy płomieniach ogniska smaczną kiełbaską, zjeść słodkie ciasteczko i zaspokoić pragnienie wodą lub pyszną herbatą. Wszyscy , bez wyjątku otrzymali również dyplom uczestnictwa, a najlepsi zostali uhonorowani  nagrodami, medalami i pucharami.

Dziękując zawodnikom za udział , gospodarze gorąco zachęcają do odwiedzania stałych  tras do nauki biegów na orientacje w Leśnym Zakładzie Doświadczalnym Siemianice ( mapy i propozycje tras można pobrać na stronie organizatora, tj.: www: lzd-siemianice.home.pl) oraz do udziału w przyszłorocznych, już trzecich mistrzostwach.


Wyniki zawodów zostały zamieszczone poniżej.


Gospodarze gorąco dziękują Panu Jackowi Jerczyńskiemu z Piasek za umożliwienie zlokalizowania bazy zawodów na jego posiadłości.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów


Do pobrania:

Wyniki rywalizacji szkół powiatu kępińskiego

Wyniki końcowe

Międzyczasy
Starostwo Powiatowe w Kępnie

oraz

Leśny Zakład Doświadczalny Siemianice


serdecznie zapraszają do udziału w zawodach sportowych.


Mistrzostwa odbędą się w dniu 30 września 2016r na terenie byłej bursy studenckiej w Nowej Wsi koło Lasek  i Leśnictwa Doświadczalnego Laski. Start pierwszych zawodników nastąpi o godz. 10:00.

Więcej szczegółów o zawodach i o sposobie zgłaszania swojego uczestnictwa można znaleźć w załączonym niżej regulaminie.


Dodatkowo pracownicy LZD Siemianice zorganizowali treningi poprzedzające Mistrzostwa.

Odbędą się one w  soboty :

  • 10 września - zbiórka przy parkingu  fabryki DIGNET 2 w miejscowości Laski Tartak o godz. 08:50. Trening poprowadzi Grzegorz Kupczak , kontakt tel. 607 188 106
  • 17 września - zbiórka przy parkingu fabryki DIGNET 2 w miejscowości Laski Tartak o godz. 08:50. Trening poprowadzi Radosław Ertel, kontakt 509 933 774

Uczestniczyć w zajęciach może każdy, kto potwierdzi chęć udziału w nich na dwa dni przed wyznaczonym terminem. Osoby niepełnoletnie muszą przedłożyć prowadzącemu pisemną zgodę  podpisaną przez rodzica lub opiekuna (wzór oświadczenia do pobrania)


Do pobrania: 


Minuty startowe 

Komunikat techniczny

Mapka jak dojechac na trening

Regulamin

Oświadczenie na trening

Oświadczenie na zawody (niepełnoletni)

Oświadczenie na zawody (pełnoletni)


I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu Na OrientacjęI Otwarte Mistrzostwa powiatu Kępińskiego przeszły już do historii.

25 września 2015 r, dokładnie o godz. 10:00 pierwsi zawodnicy opuścili boks startowy i wyruszyli na swoje trasy. Co minutę dołączali do nich kolejni uczestnicy z poszczególnych kategorii. Kiedy po półtorej godziny do lasu wybiegł ostatni zawodnik na mecie zgłosiła się już  pierwsza połowa licznej, bo blisko 150 osobowej grupy. Zainteresowanie zawodami mile zaskoczyło organizatorów. Dodatkowo przepiękna wrześniowa pogoda sprawiła, że niemal wszyscy zgłoszeni dojechali do Ustronia.

Po skończonym biegu na każdego zawodnika czekał napój i kiełbaska z ogniska.

Podczas ceremonii dekoracji, której wspólnie dokonali Starosta Kępiński - Witold Jankowski, Wójt Gminy Łęka Opatowska - Adam Kopis oraz Dyrektor LZD Siemianice - Iwo Gałecki,  wyróżniono medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi zawodników, którzy uplasowali się w poszczególnych kategoriach na podium.

Pośród biegaczy z powiatu kępińskiego przeprowadzono oddzielną klasyfikację  i w jej wyniku również uhonorowano najlepszych medalami, dyplomami i nagrodami.

Dla najlepszych szkół z naszego powiatu w poszczególnych kategoriach ufundowano efektowne puchary, a Leśny Zakład Doświadczalny Siemianice sprezentował każdej szkole lub klubowi drzewko pamięci, które obdarowani posadzą przy swoich ośrodkach.

Największą nagrodą, a zarazem wyrazem wdzięczności dla gospodarzy były pytania odjeżdżających uczestników, kiedy znów odbędą się takie zawody.

Na takie pytanie pozostaje nam już dziś zaprosić wszystkich zarażonych orienteeringiem do nas za rok na II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację. A w międzyczasie na nasze już istniejące trasy treningowe w Leśnictwach Doświadczalnych Dobrygość i Wielisławice oraz już niebawem do Leśnictwa Doświadczalnego Laski.

Prosimy zatem odwiedzać i śledzić na bieżąco naszą stronę internetową.


Galeria zdjęć z zawodów


W dniu 25 września 2015 roku w Ustroniu koło Opatowa odbędą się I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu Na Orientację.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić się w tej dyscyplinie sportowej.


Pliki do pobrania:


Zapraszamy na treningi:

Wychodząc naprzeciw wszystkim zainteresowanym bieganiem na orientację, pracownicy LZD Siemianice we wszystkie soboty września poprzedzające Mistrzostwa postanowili zorganizować treningi w tej dyscyplinie sportowej. Wraz z naszymi pracownikami doświadczonymi „orientalistami” będzie można uzyskać podstawowy instruktaż i poćwiczyć w terenie leśnym. Harmonogram treningów został podany w załączniku (poniżej). Wszyscy chętni muszą zgłosić najpóźniej do czwartku poprzedzającego sobotę treningową chęć udziału w tego typu zajęciach dzwoniąc po numer osoby, która ten trening będzie prowadziła. W czasie treningu wymagana jest odzież sportowa np. dres z długimi spodniami, obuwie sportowe. Dodatkowo wskazane jest zabranie ze sobą (jeżeli się posiada) kompasu. Osoby niepełnoletnie muszą w dniu treningu oddać  trenerowi oświadczenie rodziców o zgodzie do udziału w tego typu zajęciach.


Do pobrania: