Start Zielony Punkt Kontrolny Mistrzostwa Powiatu w BNO


VIII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w BnO - Wielisławice, 20-10-2023r


20 października 2023 roku, na terenie Leśnictwa Doświadczalnego Wielisławice, odbyły się VIII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację. Starostwo Powiatowe w Kępnie oraz Leśny Zakład Doświadczalny w Siemianicach po raz kolejny gościli miłośników rywalizacji sportowej na świeżym powietrzu.

W tegorocznych mistrzostwach chęć udziału wyraziło 151 osób. Pomimo niesprzyjającej październikowej pogody,  wystartowało aż 129 zawodników zgodnie z kategorią wiekową. Jak co roku pracownicy LZD w Siemianicach zadbali o wytyczenie tras o różnym stopniu trudności. Najkrótsza trasa miała 1200 metrów i uczestnicy musieli odnaleźć na niej 7 punktów kontrolnych rozmieszczonych w lesie. Natomiast najdłuższa trasa miała  4400 metrów i na niej zostało ustawionych aż 18 punktów kontrolnych.

Po zakończonym biegu odbyła się dekoracja zwycięzców. Starostwo Powiatowe w Kępnie dla najlepszych zawodników w rywalizacji indywidualnej ufundowało medale oraz upominki, które zostały wręczone przez wicestarostę Powiatu Kępińskiego Panią Alicję Śniegocką oraz dyrektora Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Siemianicach Pana Iwo Gałeckiego. Ponadto w rywalizacji szkół z Powiatu Kępińskiego wręczono najlepszym drużynom puchary. Organizatorzy dodatkowo wyróżnili upominkami najwytrwalszego zawodnika oraz najbardziej zdeterminowanego, docenili także najmłodszego oraz najstarszego uczestnika.

Po wyczerpującym biegu wszyscy zawodnicy jak i ich opiekunowie posilili się kiełbaska z ogniska.

Wszystkim zawodnikom którzy ukończyli bieg serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy za rok na kolejne mistrzostwa!!!

Link do dysku ze zdjęciami z mistrzostw:bnobnobnobnobnobnobnobno

Więcej informacji znajdziesz w załącznikach:


Broszura

Regulamin

Link do zapisów

Oświadczenie rodzica

Oświadczenie pełnoletniego zawodnika

Komunikat techniczny

Linki do wyników 
VII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w BnO - Laski, 30-09-2022r


VII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego odeszły do historii...

W tym roku Starostwo Powiatowe w Kępnie oraz Leśny Zakład Doświadczalny w Siemianicach gościli miłośników orientacji sportowej w Leśnictwie Doświadczalnym Laski. Dzięki uprzejmości firmy GABI MEBLE z Piasek biuro zawodów oraz meta zostały zlokalizowane na terenie hotelu "Przy lesie" w Nowej Wsi koło Lasek.

Mimo, że malkontenci zapewniali deszczową pogodę, to ten akurat postanowił ich nie posłuchać i całej imprezie towarzyszyła dobra aura.

Tradycyjnie już, częścią sportową i techniczną imprezy zajął się Leśny Zakład Doświadczalny w Siemianicach. Na kilka miesięcy przed imprezą pracownicy zaktualizowali specjalistyczną mapę wkreślając w nią najnowsze zmiany jakie zaistniały w tym lesie.

To na nich, opracowano specjalne trasy dostosowując stopień  trudności do w różnych grup wiekowych.

Najmłodsi musieli znaleźć 5 punktów kontrolnych ukrytych w lesie i pokonać trasę około 1,5 km, a najstarsi i najbardziej wprawieni w tej sztuce 14 punktów na trasie 6 km.

Do rywalizacji przystąpiło 129 zawodników spośród 140 zgłoszonych. Wszyscy poradzili sobie z wymagającymi trasami dobrze, a najlepsi bardzo dobrze. Dla tych drugich Starostwo zapewniło medale i nagrody. Dodatkowo w ramach zawodów przeprowadzono w poszczególnych kategoriach rywalizację szkół z Powiatu Kępińskiego wręczając najlepszym drużynom puchary.

Jak oceniają imprezę sami zawodnicy?

Ośmioletnia Ala z Lasek powiedziała, że było FAJNIE!

To bardzo Fajna ocena, w pełni satysfakcjonująca organizatorów, dla których zawsze najważniejsze było zadowolenie zawodników.

Fajnie, że nie boicie się sami chodzić do lasu, fajnie, że razem z nami chcecie poszerzać swoją wiedzę na temat lasu. Fajnie, że nie wystraszyła Was pogoda i najfajniej, że byliście:)

Organizatorzy szczególnie dziękują: Firmie GABI MEBLE z Piasek za to, że zdecydowała się wpuścić zawody na swój teren, Urzędowi Gminy i Sołectwu w Trzcinicy za wypożyczenie stołów, ławek i namiotów, Firmie "GRAB" z Lasek, że jak zawsze nie zawiodła i okazała swoją nieoceniona pomoc w przygotowaniu terenu pod zawody.

bnobnobnobnobnobnobnoWyniki:

open czasy

open międzyczasy

klasyfikacja Powiatu Kępińskiego

klasyfikacja szkół Powiatu KępińskiegoSerdeczne zapraszamy na kolejną już edycję święta orientacji sportowej w naszym powiecie. W tym roku Starostwo Powiatowe w Kępnie wraz z Leśnym Zakładem Doświadczalnym Siemianice przygotowali dla Was trasy w Leśnictwie Doświadczalnym Laski. Zawody odbędą się w dniu 30-09-2022r. Start pierwszego zawodnika zaplanowano na godz. 09:30.

Ze względu na duże zainteresowanie treningiem, organizatorzy przewidują przeprowadzić jeden w dniu 17-09-2022r na terenie Leśnictwa Doświadczalnego Laski.  W treningu mogą wziąć udział tylko osoby, które do dnia 15 września zgłosiły  taką chęć u osób prowadzących, lub w sekretariacie LZD Siemianice.
Więcej informacji znajdziesz w załącznikach:


Broszura

Regulamin

Komunikat techniczny

Formularz zgłoszeniowy

Oświadczenie rodzica

Oświadczenie pełnoletniego uczestnika

Oświadczenie na trening

VI Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w BnO


W dniu 24 września br na terenie Leśnictwa Doświadczalnego Wielisławice odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację. Zawody zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kępnie oraz Leśny Zakład Doświadczalny Siemianice.

Mimo zapowiadanej wietrznej i deszczowej pogody zawodnicy dopisali. Łącznie w dwunastu kategoriach wiekowych wystartowało blisko 160 orientalistów.

Zawodnicy mieli do pokonania w zależności od wieku i płci dystanse od 1 km do 7. Podobnie rozłożony został techniczny stopień  trudności rywalizacji. Najmłodsi mieli do odnalezienia 6 punktów kontrolnych rozmieszczonych przy stosunkowo łatwych do odnalezienia obiektach liniowych, tj drogach, rowach,  ogrodzeniach. Najstarsi, musieli już odnaleźć 18 punktów ukrytych bardzo często w ciekawych miejscach w środku drzewostanów bez doprowadzających do nich dróg. A wszystkiego tego trzeba było dokonać posługując się tylko mapą i kompasem

Zawodnicy w zdecydowanej większości świetnie poradzili sobie z tymi zadaniami i odnajdywali biało-czerwone lampiony z czytnikami chipów, w które każdy z nich został zaopatrzony przed startem.

Imprezie towarzyszyło wiele emocji. Nikt do końca nie wiedział , kto zostanie zwycięzcą. Miejsca na podium w klasyfikacji drużynowej w niektórych kategoriach tasowały się do ostatnich chwil jak  talia kart przed rozgrywką pokerową...

Zwieńczeniem zmagań była dekoracja zwycięzców. Nagrodzonym wieszali na szyi medale oraz wręczali puchary: vice starosta kępińska Alicja Śniegocka, wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis oraz dyrektor Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Siemianicach Iwo Gałecki. Ceremonii towarzyszyły dźwięki sygnałów myśliwskich wygrywanych na "Cześć Króla".

Największą nagrodą dla organizatorów był uśmiech na twarzach zawodników, ich opiekunów i trenerów.

Dziękując za udział zawodnikom nie sposób nie podziękować także wszystkim pracownikom Starostwa w Kępnie oraz Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Siemianicach bezpośrednio związanych z przedsięwzięciem, którzy nie szczędzili swojego zaangażowania i trudu  w przygotowanie i przeprowadzenie tej imprezy sportowej.


KTO NIE BYŁ, NIECH ŻAŁUJE:)))

KTO ŻAŁUJE MOŻE ODWIEDZIĆ NASZE STAŁE PUNKTY KONTROLNE:)))

Gotowe mapki są do pobrania na naszej stronie internetowej w zakładce Zielony Punkt Kontrolny


Poniżej link do relacji fotograficznej wykonanej przez Joannę Barton i Krystynę Ruda-Ertel
WYNIKI OPEN

WYNIKI POWIAT KĘPIŃSKI

Po dwuletniej przerwie serdecznie zapraszamy na VI Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację. W tym roku, odbędą się na terenie Leśnictwa Doświadczalnego Wielisławice. Jeżeli lubisz przygodę z lasem, mapą i kompasem koniecznie dołącz do grupy zapaleńców szukających punktów w najbardziej dziwnych zakamarkach naszych lasów. PAMIĘTAJ, ŻE 24 WRZEŚNIA (PT) CZEKAMY NA CIEBIE !!!!!!!!!


Więcej informacji znajdziesz w załącznikach:

Regulamin

Komunikat techniczny

Formularz zgłoszeniowy

Oświadczenie rodzica

Oświadczenie pełnoletniego uczestnika


LISTY STARTOWE

WITAMY!!!!


Z przykrością informujemy, ze po zapoznaniu się z opinią Starostwa Powiatowego w Kępnie na temat zabezpieczenia Mistrzostw Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację przed ewentualnym zakażeniem SARS-COV-2 podjęto decyzję o zaniechaniu organizacji tych zawodów.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się nam wznowić tę imprezę, a zawodnicy o nas nie zapomną.

Jednocześnie zapraszamy już indywidualnie wszystkich zainteresowanych  na nasze trasy Zielonego Punktu Kontrolnego w Leśnictwach Doświadczalnych Dobrygość, Laski i Wielisławice.


Dodatkowo pragniemy poinformować, że nasi sąsiedzi - powiat wieruszowski -   postanowił stawić czoło problemowi i w dniu 17 października serdecznie zaprasza na swoje, już 21 Mistrzostwa, które odbędą się  w miejscowości Żelazo ( gmina Galewice).

Poniżej link do dokładniejszych informacjiV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w BnO


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów
Serdecznie zapraszamy na V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację. W tym roku, odbędą się na terenie Leśnictwa Doświadczalnego Dobrygość. Jeżeli lubisz przygodę z lasem, mapa i kompasem nie może Cię w dniu 27 września br zabraknąć w bloku startowym. CZEKAMY NA CIEBIE !!!!!!!!!


Więcej informacji znajdziesz w załącznikach : 


UWAGA !!!!! ORGANIZATOR WPROWADZIŁ DROBNE ZMIANY W REGULAMINIE [czytaj załącznik]


WYNIKI !!!!!!!!

wyniki wg kategorii

wyniki z międzyczasami

wyniki rywalizacji szkól powiatu kępińskiegoLista startowa

Komunikat techniczny

Broszura informacyjna

Regulamin V Otwartych Mistrzostw Powiatu Kępińskiego w BNO

Oświadczenie rodzicielskie na udział w treningu

Oświadczenie zawodnika biorącego udział w zawodach

Oświadczenie rodzicielskie na udział w zawodachIV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację


odbyły się w dniu 05 października 2018r w Różyczce. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaciętą walkę.

Szerszą relacje znajdziesz tuZ powodu nieuwzględnienia przez organizatora w regulaminie i oświadczeniach rodzicielskich europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) nie publikujemy wyników. Zainteresowanych trenerów i opiekunów poszczególnych drużyn prosimy o kontakt bezpośredni z nami, wówczas prześlemy je drogą elektroniczną.


WYNIKI RYWALIZACJI SZKÓŁ


KOMUNIKAT TECHNICZNY


Zaproszenie do udziału w biegach

Regulamin IV Otwartych Mistrzostw Powiatu Kępińskiego w BNO

Oświadczenie zawodnika biorącego udział w zawodach

Oświadczenie rodzicielskie na udział w zawodach

Oświadczenie rodzicielskie na udział w treningu


III Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację


III Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację przeszły już do historii...


Szerszą relacje znajdziesz tuWyniki:

wyniki ogólne

międzyczasy

wyniki klasyfikacji powiatowej

wyniki rywalizacji szkół powiatu kępińskiego
GALERIA ZDJĘĆ


III Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację, to już impreza cykliczna. Wszystkich miłośników przygody z lasem mapą i kompasem zapraszamy do udziału w tej imprezie. W tym roku zawody zostaną przeprowadzone w lesie Leśnictwa Smardze, w najbliższej okolicy osady, która nosi wdzięczną nazwę RÓŻYCZKA.

Starostwo Powiatowe w Kępnie

Leśny Zakład Doświadczalny Siemianice

oraz

Nadleśnictwo Syców


serdecznie zapraszają do udziału w zawodach sportowych.

Mistrzostwa odbędą się w dniu 29 września 2017r w Różyczce koło Piotrówki oraz na terenie lasów Leśnictwa Smardze. Start pierwszych zawodników nastąpi o godz. 10:00

Uczestnicy zostaną podzieleni na następujące kategorie wiekowe:

-KM 10N*    - Klasy III , IV i młodsze szkół podstawowych (roczniki 2007-2008 i młodsze)

-KM 12         - Klasy V i VI szkół podstawowych ( roczniki 2005-2006)

-KM 14         - Klasy VII szkół podstawowych oraz II gimnazjów ( roczniki 2003-2004)

-KM 16         - Klasy  III gimnazjów oraz I szkół ponadgimnazjalnych ( roczniki 2001-2002)

-KM  18       - Klasy II-IV szkół ponadgimnazjalnych ( roczniki 2000 i starsze)

-SENIOR K/M     - dla wszystkich chętnych nie będących już uczniami

O przydziale do właściwej kategorii wiekowej ostatecznie będzie decydował rocznik uczestnika.

*-Trasa dla kategorii K10N i M10N będzie wstążkowana.

Organizator zastrzega sobie prawo łączenia kategorii w przypadku małej ilości zgłoszonych uczestników.

Gospodarze zapewniają pełną, techniczną obsługę zawodów, dyplomy uczestnictwa, dla najlepszych medale i nagrody, opiekę medyczną, zaplecze sanitarne, napoje i ciepłą kiełbaskę. Zawody zostaną przeprowadzone w oparciu o elektroniczny system pomiaru czasu SPORT-IDENT. Start w zawodach jest bezpłatny. Bezwzględnie jednak obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału.

Regulamin zawodów do pobrania na stronach internetowych organizatorów ( www.lzd-siemianice.home.pl  oraz www.starostwo.kepno.pl).

Dla wszystkich tych, którzy chcieliby zapoznać się z podstawami tej dyscypliny sportowej, lub poprawić swoje umiejętności  pracownicy LZD Siemianice zorganizują dwa treningi poprzedzające Mistrzostwa.

Pierwsze odbędą  się w sobotę 16 września, a drugie 23 września.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Zbiórka przy bramie wejściowej do Arboretum w Laskach, o godz. 08:30 . Trening poprowadzą Radosław Ertel - kontakt 509 933 774,  Grzegorz Kupczak - kontakt 792 655 057 oraz Krystyna Ruda-Ertel - kontakt 509 933 780 . W zajęciach może uczestniczyć każdy, kto potwierdzi u prowadzącego swój udział  najpóźniej na dwa dni przed wyznaczonym terminem. Osoby niepełnoletnie muszą przedłożyć prowadzącemu pisemną zgodę  podpisaną przez rodzica lub opiekuna (wzór oświadczenia do pobrania na stronie internetowej LZD Siemianice).

Dodatkowe informacje na temat zawodów i BnO można znaleźć na stronie LZD Siemianice (www: lzd-siemianice.home.pl).

CZEKAMY NA CIEBIE - DO ZOBACZENIA !!!


Więcej informacji już wkrótce

 do pobrania: 

LISTY STARTOWE WG KATEGORII


KOMUNIKAT TECHNICZNY

Regulamin

Oświadczenie rodzica

Oświadczenie osoby pełnoletniej


Oświadczenie rodzicielskie na trening (plik do pobrania)

II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu Na OrientacjęmetaPo udanych i cieszących sie wręcz  ogromną frekwencją  treningach biegów na orientację wszystkim amatorom tego sportu pozostawało tylko czekać z niecierpliwością na dzień 30-09-2016r. W tym to właśnie dniu, w  Nowej Wsi, na terenie prywatnym Pana Jacka Jerczyńskiego, gdzie zlokalizowano biuro, bazę i metę zawodów oraz w kompleksie leśnym Leśnictwa Doświadczalnego Laski zostały przeprowadzone II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację. Była to już druga z kolei taka impreza zorganizowana razem przez Starostwo Powiatowe w Kępnie i Leśny Zakład Doświadczalny Siemianice.

Na liczną bo dochodzącą prawie do 200 osób grupę zgłoszonych do rywalizacji zawodników złożyli sie przedstawiciele nie tylko naszego powiatu , ale i sąsiednich województw. Szkoły, które wystawiły swoje drużyny, to: szkoły podstawowe z Lasek, Baranowa, Siemianic, Hanulina i Kierzna, gimnazja z Lasek, Mroczenia Opatowa, Ostrzeszowa (Gimn. nr 2) i Kępna (Gimn. nr 2), LO Nr I oraz ZSP nr 1 z Kępna. Rangę sportową zdarzenia podniosła obecność zawodników z uczniowskich klubów sportowych Grom Sokolniki, Junior Ochędzyn , GOK Galewice i Echo Twardogóra . Nie zabrakło też orientalistów w grupie seniorskiej. Zawodnicy w zależności od kategorii mieli do pokonania od 1,9 do ok. 5,5 km trasy, musząc jednocześnie odnaleźć i potwierdzić przy pomocy elektronicznego chipa od 6 do 13 punktów kontrolnych . Dla wielu startujących był to pierwszy w życiu kontakt z profesjonalną odsłoną tego sportu. Bez względu na wiek - najmłodsi zawodnicy z Lasek chodzą zaledwie do drugiej klasy, a najstarszy zawodnik już jakiś czas temu ukończył siedemdziesiąt lat- wszyscy startujący szczęśliwie "wyszli z lasu", a  aktywność czuwającego nad ich zdrowiem ratownika ograniczyła sie jedynie do schłodzenia nadwyrężonej stopy i wyjęcia kilku jeżynowych  kolcy.

Po stoczeniu zaciętej walki w każdej z silnie obstawionych kategorii zostali wyłonienie zwycięzcy. Dodatkowo dla zawodników z terenu naszego powiatu została przeprowadzona dodatkowa klasyfikacja zarówno indywidualna jak i pomiędzy szkołami.

Zawody odbyły sie w miłej atmosferze , przy ogromnym wsparciu pięknej wrześniowej aury. Każdy uczestnik poza wrażeniami sportowymi mógł posilić sie przy płomieniach ogniska smaczną kiełbaską, zjeść słodkie ciasteczko i zaspokoić pragnienie wodą lub pyszną herbatą. Wszyscy , bez wyjątku otrzymali również dyplom uczestnictwa, a najlepsi zostali uhonorowani  nagrodami, medalami i pucharami.

Dziękując zawodnikom za udział , gospodarze gorąco zachęcają do odwiedzania stałych  tras do nauki biegów na orientacje w Leśnym Zakładzie Doświadczalnym Siemianice ( mapy i propozycje tras można pobrać na stronie organizatora, tj.: www: lzd-siemianice.home.pl) oraz do udziału w przyszłorocznych, już trzecich mistrzostwach.


Wyniki zawodów zostały zamieszczone poniżej.


Gospodarze gorąco dziękują Panu Jackowi Jerczyńskiemu z Piasek za umożliwienie zlokalizowania bazy zawodów na jego posiadłości.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów


Do pobrania:

Wyniki rywalizacji szkół powiatu kępińskiego

Wyniki końcowe

Międzyczasy
Starostwo Powiatowe w Kępnie

oraz

Leśny Zakład Doświadczalny Siemianice


serdecznie zapraszają do udziału w zawodach sportowych.


Mistrzostwa odbędą się w dniu 30 września 2016r na terenie byłej bursy studenckiej w Nowej Wsi koło Lasek  i Leśnictwa Doświadczalnego Laski. Start pierwszych zawodników nastąpi o godz. 10:00.

Więcej szczegółów o zawodach i o sposobie zgłaszania swojego uczestnictwa można znaleźć w załączonym niżej regulaminie.


Dodatkowo pracownicy LZD Siemianice zorganizowali treningi poprzedzające Mistrzostwa.

Odbędą się one w  soboty :

  • 10 września - zbiórka przy parkingu  fabryki DIGNET 2 w miejscowości Laski Tartak o godz. 08:50. Trening poprowadzi Grzegorz Kupczak , kontakt tel. 607 188 106
  • 17 września - zbiórka przy parkingu fabryki DIGNET 2 w miejscowości Laski Tartak o godz. 08:50. Trening poprowadzi Radosław Ertel, kontakt 509 933 774

Uczestniczyć w zajęciach może każdy, kto potwierdzi chęć udziału w nich na dwa dni przed wyznaczonym terminem. Osoby niepełnoletnie muszą przedłożyć prowadzącemu pisemną zgodę  podpisaną przez rodzica lub opiekuna (wzór oświadczenia do pobrania)


Do pobrania: 


Minuty startowe 

Komunikat techniczny

Mapka jak dojechac na trening

Regulamin

Oświadczenie na trening

Oświadczenie na zawody (niepełnoletni)

Oświadczenie na zawody (pełnoletni)


I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu Na OrientacjęI Otwarte Mistrzostwa powiatu Kępińskiego przeszły już do historii.

25 września 2015 r, dokładnie o godz. 10:00 pierwsi zawodnicy opuścili boks startowy i wyruszyli na swoje trasy. Co minutę dołączali do nich kolejni uczestnicy z poszczególnych kategorii. Kiedy po półtorej godziny do lasu wybiegł ostatni zawodnik na mecie zgłosiła się już  pierwsza połowa licznej, bo blisko 150 osobowej grupy. Zainteresowanie zawodami mile zaskoczyło organizatorów. Dodatkowo przepiękna wrześniowa pogoda sprawiła, że niemal wszyscy zgłoszeni dojechali do Ustronia.

Po skończonym biegu na każdego zawodnika czekał napój i kiełbaska z ogniska.

Podczas ceremonii dekoracji, której wspólnie dokonali Starosta Kępiński - Witold Jankowski, Wójt Gminy Łęka Opatowska - Adam Kopis oraz Dyrektor LZD Siemianice - Iwo Gałecki,  wyróżniono medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi zawodników, którzy uplasowali się w poszczególnych kategoriach na podium.

Pośród biegaczy z powiatu kępińskiego przeprowadzono oddzielną klasyfikację  i w jej wyniku również uhonorowano najlepszych medalami, dyplomami i nagrodami.

Dla najlepszych szkół z naszego powiatu w poszczególnych kategoriach ufundowano efektowne puchary, a Leśny Zakład Doświadczalny Siemianice sprezentował każdej szkole lub klubowi drzewko pamięci, które obdarowani posadzą przy swoich ośrodkach.

Największą nagrodą, a zarazem wyrazem wdzięczności dla gospodarzy były pytania odjeżdżających uczestników, kiedy znów odbędą się takie zawody.

Na takie pytanie pozostaje nam już dziś zaprosić wszystkich zarażonych orienteeringiem do nas za rok na II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację. A w międzyczasie na nasze już istniejące trasy treningowe w Leśnictwach Doświadczalnych Dobrygość i Wielisławice oraz już niebawem do Leśnictwa Doświadczalnego Laski.

Prosimy zatem odwiedzać i śledzić na bieżąco naszą stronę internetową.


Galeria zdjęć z zawodów


W dniu 25 września 2015 roku w Ustroniu koło Opatowa odbędą się I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu Na Orientację.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić się w tej dyscyplinie sportowej.


Pliki do pobrania:


Zapraszamy na treningi:

Wychodząc naprzeciw wszystkim zainteresowanym bieganiem na orientację, pracownicy LZD Siemianice we wszystkie soboty września poprzedzające Mistrzostwa postanowili zorganizować treningi w tej dyscyplinie sportowej. Wraz z naszymi pracownikami doświadczonymi „orientalistami” będzie można uzyskać podstawowy instruktaż i poćwiczyć w terenie leśnym. Harmonogram treningów został podany w załączniku (poniżej). Wszyscy chętni muszą zgłosić najpóźniej do czwartku poprzedzającego sobotę treningową chęć udziału w tego typu zajęciach dzwoniąc po numer osoby, która ten trening będzie prowadziła. W czasie treningu wymagana jest odzież sportowa np. dres z długimi spodniami, obuwie sportowe. Dodatkowo wskazane jest zabranie ze sobą (jeżeli się posiada) kompasu. Osoby niepełnoletnie muszą w dniu treningu oddać  trenerowi oświadczenie rodziców o zgodzie do udziału w tego typu zajęciach.


Do pobrania: